Десятиліттями ковані ворота залишалися одним з популярних різновидів конструктивної частини огорож. Такі вироби використовувалися для облаштування приватних територій, а також інших об’єктів різного призначення. Ажурні і химерні хвіртки, ворота, виготовлені з металевих елементів способом кування, вважалися не тільки функціональними частинами зборів, а й «витвором мистецтва», показником престижності, високого статусу власника.
Щоб зробити ковані ворота, зверталися до майстрів ковальського ремесла. На виготовлення кованих воріт витрачали великі гроші, в результаті отримуючи ексклюзивні вироби. Безперечно, і на сьогодні ковані ворота обираються багатьма для забезпечення заборів функціональними конструкціями. Однак стрімкий розвиток технологій, постійно зростаючі вимоги дозволяють пропонувати споживачеві вдосконалені варіанти, які без втрати естетичності задовольняють усім параметрам і вимогам.
Розуміючи цю тенденцію, сучасні виробники все більше відмовляються від дорогих і непрактичних огорож. Тому виготовлення цих воріт втрачає актуальність і ринок заповнює інша продукція, з підвищеною функціональністю і поліпшеним ступенем захисту – наприклад, зовні привабливі, прості в експлуатації, нескладні в установці, доступні за ціною ворота і хвіртки типу жалюзі або з металевого штахетнику.
Варто відзначити, що розглянуті ковані ворота, види яких залежать від фантазії майстра і побажань клієнта, виділяються оригінальною декоративністю, витонченістю. Кування художнього типу підкреслює респектабельність будови, прекрасно поєднується з різними видами матеріалів. Найбільш поширені різновиди кованих воріт – це:
Основними видами декору кованих конструкцій є класичні завитки, кулі, піки, торсований або квадратний профіль з металу, а також такі ажурні елементи, як:
Зробити ковані ворота можна в різній формі – звичній арочній, зигзагоподібній або хвилястій, з прямими кутами. Шляхом розміщення на стулках елементів з ажурними завитками або «під ліпнину» форма знаходить об’ємність. Популярною конструкцією є розпашні ворота, які можуть оснащуватися електронікою для зручності відкривання-закривання.
Слід знати, що кожен етап виготовлення кованих воріт вимагає високої кваліфікації, а також ресурсних витрат. З огляду на велику вагу конструкції при монтажі необхідно подбати про наявність міцної основи – бетонованих стовпів з надійними навісами.
Установка підготовлених стовпів виконується з розрахунку бетонування вглиб не менше ніж на 1 м. Необхідною вважається зв’язування обох опор стрічковим фундаментом, який проходить під прорізом встановлюваних воріт, що запобігає можливість зсуву. Фахівці також рекомендують спорудження сполучною перемички над воротами з метою збереження геометрії прорізу і вертикальності установки опор.
Розміри, конструктивні особливості стовпів повинні повністю відповідати масі, габаритам створок. Як бачите – процес монтажу кованих воріт досить трудомісткий. Також слід врахувати, що метал, з якого виготовляються ковані конструкції, повинен відрізнятися стійкістю до корозії, механічних пошкоджень і покриватися спеціальним захисним шаром, що тягне додаткові витрати.
Зважаючи на складність виготовлення, дорожнечі, великих витрат при установці, оригінальні ковані ворота і хвіртки не дуже часто використовуються домовласниками. Для котеджів і будинків в межах міста більш практичним варіантом є металеві вироби з штахетнику або жалюзі. Але все ж використовувати ковані ворота допускається для облаштування:
Висока естетичність воріт з елементами художньої ковки дозволяє прикрасити огорожу, а також прилеглий ландшафт. Обмежує область застосування кованих воріт висока вартість. Рідко можна побачити ковані ворота на дачі, адже практичні домовласники вибирають менш витратні варіанти, які одночасно відрізняються підвищеними захисними властивостями, високою міцністю і доступною ціною.
Завдяки появі нових розробок і рішень сьогодні виготовлення кованих воріт замовляється все рідше. Альтернативою конструкцій з елементами ковки стають металеві жалюзі або штахетник, переваги яких включають:
Незважаючи на декоративність і респектабельність виготовлення кованих воріт все менше користується популярністю. Основними недоліками даних конструкцій є:
Слід додати і витрати часу. В цілому встановлення кованих воріт займає не менше тижня, якщо враховувати підготовку території, установку і бетонування опор, заливку додаткового стрічкового фундаменту під прорізом, встановлення інших несучих і підтримуючих елементів.
Навіть при бажанні мати огорожу, яка відрізняється красою і функціональністю, власники будинків або інших об’єктів, які потребують ворота, віддають перевагу більш сучасним і стильним металевим воротам із жалюзі або штахетнику. Так, продукція нашої компанії «Swan Trade» є прекрасним аналогом кованим воротам і хвірток, володіючи такими перевагами:
Ворота, а також хвіртки з металевих жалюзі або паркану, які ви завжди можете замовити у нас, відрізняються стильним виконанням, доведеною довговічністю, економією ваших сил і витрат на підтримку краси – потреба щорічного підфарбовування ламелей і секцій, які пройшли полімеризацію, відсутня.
Також необхідно відзначити, що хвіртки і ворота типу жалюзі, які мають зазори планками, забезпечують природну циркуляцію повітря, а значить – сприяють підтримці комфортного мікроклімату на внутрішній території. Збірка і установка пропонованих виробів не займає багато часу. При пошкодженні елементів їх можна замінити без необхідності демонтажу усієї секції.
Якщо ви плануєте замовити ворота, хвіртки для свого будинку, дачної ділянки, заміського котеджу, то обирати ковані вироби не рентабельно. Вартість продукції ручного виготовлення занадто висока, а параметри краси, надійності, довговічності зовсім не перевищують показників більш доступних металевих жалюзі або штахетнику. Тому при необхідності в воротах, хвіртках, а також огорожах, звертайтеся в «Swan Trade», щоб отримати якісні конструкції за найкращою ціною.
ТОВ “СванТрейд” пропонує та реалізує продукцію ЛИШЕ українського виробництва, дотримуючись високих стандартів якості, зберігаючи найвищі стандарти контролю та виробництва.
Продовжуємо надавати 10 років гарантії на всю продукцію з полімерно-порошковим покриттям!